Quick detailer – szybka pielęgnacja i konserwacja lakieru samochodu

Quick detailer – szybka pielęgnacja i konserwacja lakieru samochodu

Od jakiegoś czasu alternatywą dla tradycyjnego mycia samochodów staje się tzw. auto detailing. Wywodzi się on z prób uczynienia dbania o samochód: wygodniejszym, skuteczniejszym oraz znacząco szybszym niż dotąd. Na przestrzeni lat pojawiło się na rynku wiele doskonałych środków myjących, które znakomicie usuwają brud, działają natychmiastowo, a dodatkowo konserwują lakier samochodu. Należy do nich przede wszystkim aktywna piana.

Nieco później wytworzono również błyskawicznie działające środki do pielęgnacji lakieru po umyciu samochodu i do grupy tych preparatów należą właśnie quick detailery. Dedykowane są one wyłącznie pielęgnacji zewnętrznej, natomiast z definicji są to preparaty działające najszybciej ze wszystkich dostępnych na rynku. Większość z nich nakłada się na lakier, by niemal natychmiast wytrzeć je szmatką z mikrofibry.

Specyfikacja quick detailerów

Quick detailery to właściwie specyficznego rodzaju „woski” służące do nadawania lakierowi połysku i chronienia go przed zabrudzeniami oraz czynnikami atmosferycznymi (uzupełniają właściwą powłokę woskową). Nakłada się je wyłącznie na czysty i wysuszony samochód.

Aczkolwiek ich zadaniem jest również usuwanie zanieczyszczeń powstających w końcowej fazie mycia auta – plam i zacieków powstających od twardej wody i innych drobnych zanieczyszczeń. Są to więc kosmetyki stosowane w ostatniej fazie pielęgnacji przygotowującej samochód do drogi.

Szybkość i siła działania quick detailerów związana jest z zawartymi w nich najczęściej stosowanymi syntetycznymi polimerami (wykorzystuje się również wosk carnauba), które nie tylko świetnie usuwają świeże zanieczyszczenia, lecz również są wypełniaczami drobnych zarysowań i innych niedoskonałości. Zazwyczaj oferowane są w płynie w pojemnikach z aplikatorami (rozpylaczami), dzięki czemu szybko i wygodnie się je nanosi na lakier.

Korzyści płynące ze stosowania quick detailerów

Podsumowując wszystko to, co napisaliśmy powyżej, quick detailery służą przede wszystkim do końcowej pielęgnacji samochodu, są ostatnim etapem działań, które doprowadzają lakier do stanu idealnego.

Wszystkie ich walory, skuteczność i funkcja sprowadza się do:

  • końcowego czyszczenia lakieru samochodu z drobnych i świeżych, powstałych podczas mycia, zanieczyszczeń,
  • nabłyszczania powłoki lakieru samochodu podczas jego polerowania,
  • kosmetycznego i wizualnego usuwania niedoskonałości na lakierze: drobnych zarysowań i odbarwień,
  • dodatkowej ochrony lakieru przed zabrudzeniami syntetycznymi i organicznymi,
  • a wraz z glinką służą do usuwania głębiej zalegających zabrudzeń, nadając glince poślizg i minimalizując ryzyko powstania zarysowań.

Środki czystości

Jak już napisaliśmy, quick detailery to specyficzne środki myjące i jednocześnie „woski”, w cudzysłowie, bo nie służą podstawowemu zabezpieczaniu lakieru, a niejako jego końcowej kosmetyce ochronnej.

Stąd też po nałożeniu wosków właściwych quick detailery możemy stosować jeszcze przez kilka tygodni po każdorazowym myciu samochodu, a dzięki temu będziemy wydłużać żywotność istniejącego na lakierze, nałożonego wcześniej zabezpieczenia.

Witryna używa plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację stosowania polityki plików cookies.

zamknij
Produkt dodany do porównania