5 rodzajów kosmetyków do auto detailingu

5 rodzajów kosmetyków do auto detailingu

Samodzielne dbanie o samochód nie jest czynnością niewymagającą i łatwą. Po to, by auto prezentowało się znakomicie, ale też dostarczało komfortu i miłych wrażeń estetycznych wewnątrz kokpitu, nierzadko musimy mu poświęcić czas przynajmniej raz w tygodniu.

Z myślą o tym, wielu producentów kosmetyków do auto detailingu produkuje preparaty, które mają uprzyjemnić nam dbanie o auto i skrócić czas potrzebny do jego pielęgnacji. Tworzone są więc środki myjące i konserwujące, które działają bardzo szybko, a tym samym są – i muszą być, bardzo skuteczne, czego doskonałym przykładem jest aktywna piana nakładana na lakier samochodu zaledwie na kilka minut, a stosowana w myciu bezdotykowym, czyli absolutnie niemęczącym.

Kosmetyki w auto detailingu do różnych zadań

Zatem do podstawowych cech kosmetyków stosowanych w auto detailingu należą: wysoka skuteczność oraz, co jest ściśle związane z pierwszą zaletą – szybkość działania, trudno bowiem wyobrazić sobie inne połączenie przy chęci szybkiego umycia brudnej powierzchni środkiem, który nie działa błyskawicznie.

Tym samym kosmetyki auto detailingu uznać można za bardzo skuteczne i oszczędzające nasz czas. Znacząco ułatwia to samodzielne dbanie o samochód. Natomiast wśród ich grup wyróżnia się środki do mycia samochodu na zewnątrz i wewnątrz.

W tym artykule nie będziemy jednak ich dzielić w ten sposób.

Środki chemiczne do zabezpieczania

Zaprezentujemy grupy ze względu na ich przeznaczenie, i tak wyróżniamy środki:

  • myjące – prym wiedzie tu aktywna piana do mycia zewnętrznego, bardzo szybko usuwająca większość zeschniętych zabrudzeń ze wszystkich powierzchni samochodu, łącznie z kołami, a nawet silnikiem. Ponadto w handlu dostępne są: szampony myjące (również do tapicerki), preparaty alkoholowe, środki łączące funkcję mycia i polerowania oraz zabezpieczania karoserii czy kokpitu (przed brudem, UV, deszczem itp.), pianki czyszczące. W grupie tej wyróżnia się również płyn do spryskiwaczy oraz odmrażacze.
  • nabłyszczające – stosowane na wszystkich twardych powierzchniach, od lakieru i deski rozdzielczej po drobne elementy zewnętrznego i wewnętrznego wykończenia, jak np. chromowane czy carbonowe.
  • konserwujące – głównie wszelkiego typu woski do stosowania na zewnątrz i wewnątrz, chroniące przede wszystkim przed nowymi zabrudzeniami, promieniowaniem UV i substancjami organicznymi.
  • redukujące mankamenty – bardzo istotne kosmetyki w auto detailingu, który w profesjonalnych stacjach zawsze zmierza do renowacji samochodu. Dzięki tym preparatom możliwe jest ukrycie niewielkich niedoskonałości, np.: zarysowań na lakierze czy desce rozdzielczej i innych elementach, redukcja odbarwień, likwidacja trudno usuwalnych plam.
  • odświeżające – stosowanie głownie w kokpicie, przywracające mu świeżość i czystość.

Kosmetyki + auto detailing = auto jak z salonu

Wobec istniejących na rynku kosmetyków do auto detailingu należy zdecydowanie stwierdzić, iż te do mycia zewnętrznego w postaci aktywnej piany w najmniejszym stopniu są uciążliwe i wymagające. Nanosimy ją na samochód, czekamy aż się uaktywni, a następnie spłukujemy.

W przypadku dbania o kokpit musimy włożyć w pielęgnację nieco więcej wysiłku. Pranie, wycieranie i ręczne polerowanie są w tym wypadku nieodzowne. Nowoczesne preparaty znacząco jednak w tym pomagają. Ich skuteczność sprawia, że większości czynności nie trzeba powtarzać, a odnowione dzięki nim wnętrze nosi wysokie walory estetyczne.

Nie ma wątpliwości, że kosmetyki stosowane w auto detailingu są bardzo skuteczne i niezwykle szybko działają. Warto więc rozważyć ich stosowanie chociażby zamiennie ze środkami tradycyjnymi.

Witryna używa plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację stosowania polityki plików cookies.

zamknij
Produkt dodany do porównania