Aktywna piana do mycia samochodów – profesjonalna myjnia we własnym garażu

Aktywna piana do mycia samochodów – profesjonalna myjnia we własnym garażu

W coraz większym stopniu dbamy o nasze samochody i wiąże się to nie tylko z ich reprezentacyjną funkcją, lecz również wydłużamy w ten sposób ich cenę rynkową. Samochód zadbany w mniejszym stopniu traci z czasem na wartości.

Jednym z aspektów dbania o auto jest oczywiście jego mycie i pielęgnacja karoserii, bo też ona zwraca na siebie największa uwagę. Czynimy to zazwyczaj w myjniach samochodowych, aczkolwiek wielu z nas preferuje samodzielne dbanie o wygląd auta. Trzeba mieć jednak ku temu odpowiednie warunki, a np. zamieszkiwanie w bloku temu nie służy. Konieczny jest chociaż garaż z bieżącą wodą. Posiadając go zyskuje się jednak alternatywę dla mycia auta – nie trzeba już korzystać z myjni, można bowiem ją stworzyć u siebie.

Drugim czynnikiem to umożliwiającym jest aktywna piana do mycia samochodów. Pojawiła się na rynku jakiś czas temu i od tamtej pory podbija serca użytkowników samochodów. Nikt się temu z pewnością nie dziwi. Nie ma drugiego takiego środka, który pozwalałby dbać o samochód w tak wygodny, bezpieczny i skuteczny sposób.

Cechy aktywnej piany do mycia samochodów

Aktywna piana do mycia samochodów nie tylko usuwa brud z naszych aut.

Należy wymienić jej podstawowe atuty:

 • fakt, iż nanoszona jest na pojazd pod ciśnieniem sprawia, że dociera w miejsca, które przy myciu tradycyjnym możemy przeoczyć, a nawet mieć trudność w dotarciu do nich; aktywna piana do mycia samochodów wnika we wszystkie szparki i zakamarki zmiękczając zaschnięty brud i pozwalając go z łatwością wypłukać; ponadto skutecznie myje również inne elementy samochodu, jak: felgi, opony, podwozie, a nawet silnik,
 • fakt, iż mycie auta z zastosowaniem aktywnej piany zajmuje zaledwie kilkanaście minut – jej nakładanie pod ciśnieniem na lakier samochodu trwa nie dłużej niż 2 minuty, kilka kolejnych potrzebnych jest by piana rozmiękczyła zanieczyszczenia i weszła z nimi w reakcję chemiczną sprawiając, że z łatwością je usuniemy zwykłą, bieżącą wodą,
 • fakt, że aktywna piana jest całkowicie bezpieczna zarówno dla lakieru samochodu, jak i dla nas – chociaż jest to chemia niebezpieczna dla zdrowia, nie wchodzimy z nią w jakikolwiek kontakt, gdyż nakładamy ją i zmywamy zachowując dystans; natomiast jako że mycie odbywa się w sposób bezdotykowy i lakier nie ulega żadnym zarysowaniom,
 • fakt, iż podczas mycia auta aktywną pianą w żaden sposób nie męczymy się fizycznie, co niewątpliwie ma miejsce w trakcie mycia tradycyjnego,
 • a także fakt, iż dostępne są różne piany, w tym zawierające dodatkowe poza myjącymi środki, które pozwalają podczas mycia zabezpieczyć samochód przed korozją lub nadać lakierowi połysk.

Jaką wybrać aktywną pianę do mycia samochodów?

Względem wyboru środka myjącego uwzględnić należy stopień zabrudzenia pojazdu oraz dodatkowe działanie aktywnej piany do mycia samochodu. W pierwszym względzie dostępne są dwie opcje – piana jednofazowa i dwufazowa. Tę pierwszą stosujemy rutynowo, składniki drugiej należy wymieszać przed użyciem.

Usuwa ona ponadto trwalszy i odporniejszy na czyszczenie brud – często zawiera dodatkowe składniki: emulgatory i rozpuszczalniki.

Dodatkowe składniki

W przypadku dodatkowych składników niemyjących, piany zawierają ponadto środki:

 • zabezpieczające lakier przed zabrudzeniem,
 • zabezpieczające powłokę lakieru przed mikrouszkodzeniami i zarysowaniami,
 • oraz chroniące lakier przed czynnikami atmosferycznymi, w tym przed promieniami UV.

Aktywna piana do mycia samochodów niewątpliwie jest czymś więcej niż tylko środkiem myjącym. Dostępny na rynku wybór jej:

 • rodzajów,
 • mocy czyszczących,
 • zabezpieczających lakier,

a nawet zapachów jakie posiada, jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie odpowiednią do celu, jakiemu ma służyć.

Witryna używa plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację stosowania polityki plików cookies.

zamknij
Produkt dodany do porównania